Wykonujemy badania wody

Badania wodyMieszkaniec okolic Skierniewic dostarczył do naszego zakładowego laboratorium próbkę wody z własnej studni do analizy fizyko-chemicznej. Badanie wykazało, że stężenia związków żelaza i manganu przekraczają wartości dopuszczalne, określone dla wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. (Dz.U. z 2015 r., poz. 1989). Przypominamy, że mangan w wysokich stężeniach może wykazywać działanie rakotwórcze.

Czy woda z Twojej studni jest zdrowa i bezpieczna?
Jeśli nie masz pewności, zleć wykonanie badań fizyko-chemicznych lub mikrobiologicznych wody laboratorium ZWiK „WOD-KAN”.

Osoby, korzystające z własnych studni, powinny regularnie kontrolować stan pobieranej wody, gdyż może ona zmieniać swoje właściwości. Jeśli z wody stale korzystają dzieci, osoby starsze lub o obniżonej odporności warto upewnić się, że jest ona bezpieczna dla zdrowia.

Kiedy należy zbadać wodę
Należy zwrócić uwagę na barwę, wygląd i zapach wody. Niepokojące cechy to pojawienie się mętności i zabarwienia wody, a także zmiana jej smaku i zapachu (szczególnie niebezpieczny jest zapach siarkowodoru lub amoniaku!).
W przypadku bliskości terenów rolniczych warto zwrócić uwagę na jakość wody zwłaszcza
w okresie długotrwałych i intensywnych opadów deszczu. Sąsiedztwo pól uprawnych, na których stosowane są nawozy, może mieć wpływ na zwiększoną zawartość związków azotu w wodzie, w tym szkodliwego dla zdrowia amoniaku.
Kontrola jakości wody ważna jest także w przypadku uruchamiania studni po dłuższym okresie wyłączenia jej z eksploatacji.

Badania dla osób prywatnych i firm
Ze zleceń na badanie wody mogą korzystać zarówno właściciele indywidualnych ujęć wody (np. studni głębinowych), jak też firmy czy przedsiębiorstwa, od których ze względu na rodzaj prowadzonej działalności PPIS wymaga posiadania aktualnych wyników badań fizyko-chemicznych lub mikrobiologicznych używanej wody.
Gwarantujemy krótkie terminy realizacji, przystępne ceny (koszt analizy mikrobiologicznej wody w podstawowym zakresie to ok. 120 zł).

Więcej o badaniach wody, aktualny cennik i zlecenie TUTAJ