Zdrój wody pitnej w Skierniewicach

zdroj wizualizacja 2Od wtorku, 25 lipca, mieszkańcy oraz turyści mogą napić się „iSkierki”, czystej skierniewickiej wody ze zdroju ulicznego. Pilotażowe urządzenie zostało zamontowane na rynku miejskim w sąsiedztwie Ławeczki Prof. Pieniążka i stać będzie w tym miejscu do 7 sierpnia włącznie.
Pilotażowy zdrój ustawiony został po to, aby mieszkańcy mogli wyrazić swoją opinię na temat tego typu urządzeń w przestrzeni miejskiej Skierniewic.

zdroj wizualizacja 1Czy w okresie od wiosny do jesieni powinny być w naszym mieście zdroje, zapewniające nieograniczony dostęp do wody pitnej? W jakich lokalizacjach warto byłoby zamontować takie urządzenia? Czy skierniewickie zdroje powinny mieć jedną stylistykę, np. w kształcie drzewek jabłoni, nawiązujących do ogrodniczego rodowodu miasta? Czy przy zdrojach powinny zostać zamontowane dodatkowe rozwiązania, umożliwiające korzystnie z nich przez osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich? zdroj na podescieCzy na dole postumentów powinny zostać zamontowane dodatkowe misy na wodę dla czworonożnych pupili? Zachęcamy do zamieszczania opinii na naszym profilu na Facebooku, przesyłania ich drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub składania osobiście w siedzibie Spółki w Mokrej Prawej 30.


Zachęcamy wszystkich do korzystania ze źródełka bez obawiania się o jakość wody, która jest na bieżąco kontrolowana przez laboratorium ZWiK "WOD-KAN". Nie należy także obawiać się o czystość urządzenia, gdyż pijąc ze zdroju nie dotykamy ustami "kranika"; woda wypływa do góry. Zdrój uliczny to także doskonałe miejsce do umycia rączek czy opłukania buzi dzieciom w czasie upałów.
Pilotażowy zdrój uliczny ZWiK „WOD-KAN” wypożyczył nieodpłatnie, nie ponosząc też kosztów związanych z transportem.