Budowa sieci wod-kan na Rawce

wodkan skierniewice trakcyjna2W ulicy Trakcyjnej na Rawce rozpoczęła się budowa kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej. Termin zakończenia inwestycji został zaplanowany na 30 września br. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

Przypomnijmy, że inwestycja realizowana jest w ramach II etapu projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w mieście Skierniewice”, na który ZWiK „WOD-KAN” pozyskał rekordowe dofinansowanie unijne. Zakres prac obejmuje budowę 317 m kanalizacji sanitarnej i 217 m wodociągu wraz z odtworzeniem pasa drogowego.

Czytaj więcej...

Informacja dla mieszkańców Skierniewic

5.01.2017Urząd Miasta Skierniewice oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” sp. z o.o. zachęcają mieszkańców do skorzystania z dofinansowania na wykonanie podłączeń budynków do miejskiego systemu kanalizacyjnego w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. 
 
Aktualnie ZWiK „WOD-KAN” realizuje projekt pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w mieście Skierniewice – etap II”.  Prace związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej będą prowadzone w ulicach: Trakcyjna, Warszawska, Rekreacyjna, Kolejowa, Pomarańczowa, Młynarska, Plantowa, Prosta, Wąska, Równoległa, Irysowa, Kwiatowa i Zadębie – sięgacz. Mieszkańcy tych ulic mają możliwość uzyskania dotacji na wykonanie podłączenia budynku do nowobudowanej sieci kanalizacji sanitarnej w wysokości do 50% kosztów całkowitych budowy przyłącza.
 
Spotkania informacyjne dla mieszkańców odbędą się w następujących terminach: 

piątek, 13 lipca, o godz. 18.00 w salce parafialnej przy Kościele Miłosierdzia Bożego na Zadębiu, ul. św. Faustyny Kowalskiej 1

poniedziałek, 16 lipca, o godz. 17.00 w budynku przy boisku do gry w hokeja na trawie na os. Rawka, ul. Trakcyjna 1.

Czytaj więcej...

Oszczędzajmy wodę!

wodkan skierniewice suw2Susza daje się we znaki na terenie całego kraju. W Skierniewicach od kilku lat nie było tak dużych rozbiorów wody, jakie odnotowujemy w ostatnich tygodniach. A niemożliwe jest wpuszczenie do rurociągu większej ilości wody, niż znajduje się w studniach. Dlatego ponawiamy apel o ograniczenie podlewania trawników przynajmniej w godzinach: 18.00-22.00 i nienapełnianie w tym czasie basenów wodą z miejskiego rurociągu.
Zwiększony rozbiór wody skutkuje koniecznością obniżenia ciśnienia wody w sieci wodociągowej, co miało miejsce w miniony czwartek, w godz.: 18.00-19.00 i 21.00-21.20.

Następne lato będzie dla nas wszystkich łatwiejsze. Od 21 kwietnia nieprzerwanie (24 h/d) trwają prace wiertnicze przy nowej studni. Jesteśmy już na 460 metrach głębokości. (Na fot. Kierownik Stacji Uzdatniania Wody w Skierniewicach przy elementach potężnych wierteł wykorzystywanych do budowy).

Czytaj więcej...

Gorący sezon dla spółki Wod-Kan

wodkan skierniewice nowa studniaPanująca susza i wysokie temperatury pokazują jednoznacznie, jak ważne są inwestycje, które obecnie prowadzi skierniewicki Wod-Kan. Spółka kilka tygodni temu rozpoczęła wiercenie nowej studni głębinowej.


Nowe ujęcie jest przygotowywane na terenie stacji uzdatniania przy ul. Waryńskiego. Woda będzie pobierana z głębokości 615 metrów. Od początku miesiąca dobowe zużycie wody w Skierniewicach, wynoszące średnio 6,5-7 tys. metrów sześciennych, wzrosło niemal dwukrotnie. Taki stan rzeczy sprawił, że w kranach skierniewiczan dawało się zaobserwować zmniejszenie ciśnienia wody. Jak podkreśla Jacek Pełka, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan, obniżenie ciśnienia jest działaniem niezbędnym, by zapewnić ciągłość dostaw wody pitnej. Sytuacja powinna poprawić się w momencie zakończenia realizacji prowadzonych inwestycji.

Czytaj więcej...