Oszczędzajmy wodę!

wodkan skierniewice suw2Susza daje się we znaki na terenie całego kraju. W Skierniewicach od kilku lat nie było tak dużych rozbiorów wody, jakie odnotowujemy w ostatnich tygodniach. A niemożliwe jest wpuszczenie do rurociągu większej ilości wody, niż znajduje się w studniach. Dlatego ponawiamy apel o ograniczenie podlewania trawników przynajmniej w godzinach: 18.00-22.00 i nienapełnianie w tym czasie basenów wodą z miejskiego rurociągu.
Zwiększony rozbiór wody skutkuje koniecznością obniżenia ciśnienia wody w sieci wodociągowej, co miało miejsce w miniony czwartek, w godz.: 18.00-19.00 i 21.00-21.20.

Następne lato będzie dla nas wszystkich łatwiejsze. Od 21 kwietnia nieprzerwanie (24 h/d) trwają prace wiertnicze przy nowej studni. Jesteśmy już na 460 metrach głębokości. (Na fot. Kierownik Stacji Uzdatniania Wody w Skierniewicach przy elementach potężnych wierteł wykorzystywanych do budowy).

Czytaj więcej...

Gorący sezon dla spółki Wod-Kan

wodkan skierniewice nowa studniaPanująca susza i wysokie temperatury pokazują jednoznacznie, jak ważne są inwestycje, które obecnie prowadzi skierniewicki Wod-Kan. Spółka kilka tygodni temu rozpoczęła wiercenie nowej studni głębinowej.


Nowe ujęcie jest przygotowywane na terenie stacji uzdatniania przy ul. Waryńskiego. Woda będzie pobierana z głębokości 615 metrów. Od początku miesiąca dobowe zużycie wody w Skierniewicach, wynoszące średnio 6,5-7 tys. metrów sześciennych, wzrosło niemal dwukrotnie. Taki stan rzeczy sprawił, że w kranach skierniewiczan dawało się zaobserwować zmniejszenie ciśnienia wody. Jak podkreśla Jacek Pełka, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan, obniżenie ciśnienia jest działaniem niezbędnym, by zapewnić ciągłość dostaw wody pitnej. Sytuacja powinna poprawić się w momencie zakończenia realizacji prowadzonych inwestycji.

Czytaj więcej...

Nowy "pracownik" ZWiK

wodkan skierniewice noweautoOd początku maja br. w ZWiK "WOD-KAN" pracuje nowa wywrotka trójstronna. Samochód jest niezbędny przy usuwaniu awarii i naprawie nawierzchni uszkodzonych podczas wykonywania robót przy sieci wod-kan. Wywrotka zastąpiła pojazd Star 200, który pracował w Zakładzie ponad 25 lat.

Czytaj więcej...

Dzień otwarty w WOD-KAN-ie

zwiedzanie oczyszczalni wod kan skierniewice 1Zapraszamy uczniów i nauczycieli ze szkół i przedszkoli, a także inne grupy zorganizowane, do odwiedzania naszej siedziby w Mokrej Prawej 30 w piątek, 11 maja, w godz.: 8-14.

Proponujemy zwiedzanie mechaniczno–biologicznej oczyszczalni ścieków oraz eksperymenty z wodą w laboratorium. Wizyta w WOD-KAN-ie to doskonałe uzupełnienie wiedzy na tematy związane z obiegiem wody w przyrodzie i ochroną zasobów słodkiej wody.

Czytaj więcej...