KONKURS

03.09.2020 r.

 

Zdjęcie rynny ustawionej do niebieskiej beczki z deszczówką obok pnące się rośliny i kwiaty. Informacja pod zdjęcie o przedłużeniu konkursu ekologicznego Łap deszcz do 27 września 2020 r.

 

Przedłużamy nabór zgłoszeń do konkursu ekologicznego „Łap Deszcz”

W związku z prośbą mieszkańców Skierniewic i okolic, zdecydowaliśmy wydłużyć termin zgłoszeń konkursowych do 27 września 2020r.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać trzy proste kroki:

  • zrobić zdjęcia swojego ogródka, działki bądź balkonu
  • wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.wodkan-skierniewice.com.pl
  • wysłać fotografie wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres :

Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN”, 96-100 Skierniewice, Mokra Prawa 30

lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkie informację na temat konkursu „Łap Deszcz” mogą Państwo uzyskać na stronie www.wodkan-skierniewice.com.pl lub pod numerem 725 903 203.

 

Zdjęcie wpadający deszcz z rynny do brązowej beczki, obok zielona roślinność. Pod zdjęcie informacja o konkursie ekologicznym Łap deszcz

 
 
 
 
 
 

Woda wprowadzana do sieci wodociągowej jest bezpieczna

28.08.2020 r.
 
 Odnosząc się do informacji o zamknięciu Pływalni Miejskiej z powodu wykrycia bakterii z rodzaju Legionella informujemy, że cechą charakterystyczną bakterii z rodzaju Legionella jest to, że występuje ona jedynie w wodzie ciepłej i jedynie w przypadku jej dłuższego nie używania. Może więc pojawić się w rzadziej używanych łazienkach (szczególnie w słuchawce prysznicowej) w instalacjach gdzie korzystamy z bardzo ciepłej wody.
W związku z powyższym woda wodociągowa dostarczana przez ZWiK "WOD-KAN" sp. z o.o. jest absolutnie bezpieczna. Ma ona temperaturę około 12oC i przede wszystkim nie jest podgrzewana oraz jest w ciągłym ruchu. Każda instalacja podgrzewająca wodę do odpowiedniej wymaganej temperatury korzysta z własnego systemu podgrzewania, za który ZWiK "WOD-KAN" sp. z o.o. nie odpowiada.
Jednocześnie przypominam, że woda wprowadzana do sieci wodociągowej jest regularnie badana przez Sanepid oraz przez  Laboratorium ZWiK "WOD-KAN" sp. z. o.o.
Zdjęcie przedstawia kran z lejącą wodą do szklanki

Laboratoryjne badanie wody i ścieków


24.08.2020 r.
 
Zachęcamy do skorzystania z usługi laboratoryjnych badań wody i ścieków
 Zakład Wodociągów i Kanalizacji "WOD-KAN" sp. z o.o. wykonuje badania fizykochemiczne oraz mikrobiologiczne wody przeznaczonej do spożycia oraz ścieków bytowo- gospodarczych
i przemysłowych na potrzeby własne, zlecanie osób fizycznych oraz firm.
 
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 46 833 38 08 w. 56
 
Pracownicy laboratorium udzielą szczegółowych informacji odnośnie wykonania usługi oraz pomogą w uzupełnieniu druku zlecenia wykonania analiz wody/ścieków.
 
Zapraszamy!
 
Zdjęcie nr 1 opisuje jak labolatoryjnie zbadać wodę, krok 1 wystarczy skontaktować się pod numer 468333808 wew. 56, krok drugi wypełnić druk zlecenia wykonania analiz wody, zdjęcie nr 1 kobieta patrzy przez mikroskop, zdjęcie nr 2 labolatorium ze sprzętem i tylem kobieta patrząca przez mikroskop

Osiedle Rawka- zakończenie inwestycji

17.08.2020 r.
 
Zakład Wodociągów i Kanalizacji "WOD-KAN" sp. z o.o. we współpracy z Urzędem Miasta Skierniewice zakończył kolejną bardzo ważną inwestycję pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach Warszawskiej, Rekreacyjnej, Kolejowej w Skierniewicach" będącej kolejnym etapem projektu "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w mieście Skierniewice- etap II”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 na podstawie umowy o dofinansowanie podpisanej 10 marca 2017 r.
 
W ramach prac wybudowano: 534,2 mb sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Warszawskiej, 137 mb sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Rekreacyjnej, 158,6 mb sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Kolejowej oraz przepompownię ścieków przy ulicy Warszawskiej. Poprawiła się też jakość dróg i chodników w ulicach: Rekreacyjna, Kolejowa i Warszawska.
 
Dziękujemy Panu Prezydentowi Miasta Skierniewice oraz Pracownikom Urzędu Miasta za współpracę przy realizacji inwestycji.
 
Kierujemy również podziękowania w stronę Mieszkańców Osiedla Rawka za wyrozumiałość wobec utrudnień i niedogodności powstałych podczas realizacji projektu. Dokładaliśmy wszelkich starań aby minimalizować uciążliwości związane z prowadzonymi pracami.
 
Liczymy na dalszą współpracę- Mieszkańcy ww. ulic będą mogli podłączyć się do kanalizacji sanitarnej. Pierwszym krokiem jest wypełnienie i złożenie w siedzibie Zakładu Wodociągów
i Kanalizacji „WOD-KAN” Sp. z o.o. wniosku o wydanie warunków technicznych przyłączenia do sieci wod- kan – druki są dostępne na stronie https://wodkan-skierniewice.com.pl/ w zakładce „Do pobrania”.
 
Zdjęcie 1 pokrywa włazu ściekowego, zdjęcie dwa droga z samochodem, zdjęcie 3 ogrodzone urządzenia do kontroli kanalizacji sanitarnej