Dzień otwarty w WOD-KAN-ie

zwiedzanie oczyszczalni wod kan skierniewice 1Zapraszamy uczniów i nauczycieli ze szkół i przedszkoli, a także inne grupy zorganizowane, do odwiedzania naszej siedziby w Mokrej Prawej 30 w piątek, 11 maja, w godz.: 8-14.

Proponujemy zwiedzanie mechaniczno–biologicznej oczyszczalni ścieków oraz eksperymenty z wodą w laboratorium. Wizyta w WOD-KAN-ie to doskonałe uzupełnienie wiedzy na tematy związane z obiegiem wody w przyrodzie i ochroną zasobów słodkiej wody.

Czytaj więcej...

Ponad 21,5 miliona zł dla Skierniewic

wodkan skierniewice dofinansowaniePrawie 800 mieszkańców Skierniewic zyska możliwość przyłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej (709 osób) i skorzysta z ulepszonego zaopatrzenia w wodę (62 osoby). WOD-KAN pozyskał ponad 21,5 miliona zł dofinansowania na III etap uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej. W piątek, 6 kwietnia, w Warszawie podpisana została umowa, na mocy której unijne pieniądze trafią do Skierniewic.

Na fot. Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk oraz Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” Jacek Pełka podpisali umowę na kolejne środki dla Skierniewic

Czytaj więcej...

Na oczyszczalni pracuje nowa beczka

wodkan skierniewice nowa beczka 6m3Trwa sukcesywna wymiana taboru ZWiK „WOD-KAN”. Niedawno zakupiliśmy nową beczkę o pojemności 6,0 m3 do wywozu nieczystości. Zastąpi ona beczkę o pojemności 2,5 m3, eksploatowaną na terenie oczyszczalni od 2002 roku.

– Starą maszynę wyremontujemy własnym sumptem – mówi kierownik Działu Transportu, Piotr Kuśmierczyk. – Będzie służyła do odbioru nieczystości ze zbiorników usytuowanych w miejscach, gdzie nie da się wjechać większym pojazdem. Pozwoli także prowadzić bez zakłóceń odbiór nieczystości, gdy nowa beczka będzie przechodzić okresowe przeglądy techniczne.

Czytaj więcej...

Kolejne środki płyną do WOD-KAN-u

wodkan skierniewiceW poniedziałek, 19 lutego, Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” otrzymał informację o przyznaniu dofinansowania dla projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w mieście Skierniewice - etap III” ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wynosi 21 512 837,93 zł netto, a całkowity koszt projektu - 42 501 366,63 zł brutto.

Czytaj więcej...