Skierniewicka „kranówka” ma już nazwę

Konkurs0iSkierka to nazwa wody wybrana spośród 101 oryginalnych propozycji, jakie wpłynęły na konkurs ogłoszony z okazji jubileuszu 20-lecia ZWiK „WOD-KAN” i 560-lecia Skierniewic.

Dzisiaj, 21 kwietnia, odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, natomiast uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom nastąpi w maju br. Wtedy też w jednej z placówek oświatowych na terenie Skierniewic zostanie zamontowane źródełko – „poidełko”.Konkurs 3

Wybór nazwy dla „kranówki”
Konkurs na nazwę skierniewickiej „kranówki” miał charakter otwarty. Propozycje należało nadesłać do 12 kwietnia. Nazwa wody powinna być maksymalnie dwuczłonowa, nawiązywać do tematu jakości wody, promować picie zimnej wody z kranu i/lub nawiązywać do miasta Skierniewice. Na konkurs wpłynęło 178 ważnych zgłoszeń, w tym 101 oryginalnych propozycji nazw wody.

Czytaj więcej...

Namaluj WODĘ – konkurs plastyczny

namaluj wod„WODA źródło życia” i „WODA w moim mieście” – to hasła konkursu plastycznego zorganizowanego z okazji jubileuszu 20-lecia ZWiK „WOD-KAN” sp. z o.o. oraz 560-lecia miasta Skierniewice.
Konkurs adresowany jest do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem każdego z uczestników jest wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do tematyki konkursu; technika prac dowolna; wymagany format: A–4 lub A–3.

Czytaj więcej...

Konkurs na nazwę skierniewickiej „kranówki”

nazwa wodyZ okazji jubileuszu 20-lecia ZWiK „WOD-KAN” sp. z o.o. oraz 560-lecia miasta Skierniewice ogłaszamy konkurs na nazwę skierniewickiej wody przeznaczonej do spożycia, produkowanej na Stacji Uzdatniania Wody w Skierniewicach.
Nazwa powinna być maksymalnie dwuczłonowa, nawiązywać do tematu jakości wody, promować picie skierniewickiej „kranówki” i/lub nawiązywać do miasta Skierniewice. Zwycięzca konkursu otrzyma kupon o wartości 100 zł do zrealizowania w sieci sklepów „Empik” oraz nagrodę – niespodziankę.
Czytaj więcej...

Zwiedzanie oczyszczalni i laboratorium

Zapraszamy uczniów i nauczycieli ze szkół i przedszkoli do odwiedzania siedziby ZWiK „WOD-KAN” w Mokrej Prawej 30. Proponujemy zwiedzanie mechaniczno–biologicznej oczyszczalni ścieków oraz eksperymenty z wodą w laboratorium. Wizyta w siedzibie naszej Spółki to doskonałe uzupełnienie wiedzy na tematy związane z obiegiem wody w przyrodzie i ochroną zasobów słodkiej wody.

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem zwiedzania oczyszczalni ścieków i innych obiektów ZWiK "WOD-KAN" w Mokrej Prawej, ofertą Laboratorium ZWiK oraz treścią Oświadczenia stanowiącego Załącznik nr 1 do Regulaminu. Wycieczki można zgłosić wypełniając i odsyłając na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Formularz zwiedzanie oczyszczalni. Prosimy o zgłoszenia z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Jesteśmy osiągalni od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15.