Jak złapać deszcz i co z nim zrobić

Coraz więcej Mieszkańców Skierniewic segreguje śmieci, korzysta z ekologicznych form transportu, oszczędza wodę i prąd, czy też rezygnuje z plastikowych opakowań.

Zachęcamy zatem do kolejnej aktywności proekologicznej- do gromadzenia deszczówki.

Woda deszczowa to cenny zasób. Można ją wykorzystać do podlania ogrodu, zmycia chodnika, umycia okien i samochodu. Zatrzymując ją u siebie zyskujemy bezpłatne źródło wody. Tym sposobem oszczędzamy wodę do picia.

Woda deszczowa może być zbierana z powierzchni dachu. Zbiornik na „łapaną” wodę ustawia się pod wylotem rury spustowej.

Zatroszcz się o środowisko

Zachęcamy do skorzystania z elektronicznej faktury

Aby przejść na e-fakturę wystarczy:
1️⃣ Wypełnić oświadczenie o wyrażeniu zgody na otrzymywanie korespondencji w formie elektronicznej, a następnie:
2️⃣ Złożyć oświadczenie w Biurze Obsługi Klienta, Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” Sp. z o.o. w Mokrej Prawej lub listownie na adres siedziby Spółki: ZWiK „WOD-KAN” Sp. z o.o., Mokra Prawa 30, 96-100 Skierniewice

Pobierz oświadczenie⬇️
https://tiny.pl/tp69g

Skierniewicka „kranówka” ma już nazwę

Konkurs0iSkierka to nazwa wody wybrana spośród 101 oryginalnych propozycji, jakie wpłynęły na konkurs ogłoszony z okazji jubileuszu 20-lecia ZWiK „WOD-KAN” i 560-lecia Skierniewic.

Dzisiaj, 21 kwietnia, odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, natomiast uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom nastąpi w maju br. Wtedy też w jednej z placówek oświatowych na terenie Skierniewic zostanie zamontowane źródełko – „poidełko”.Konkurs 3

Wybór nazwy dla „kranówki”
Konkurs na nazwę skierniewickiej „kranówki” miał charakter otwarty. Propozycje należało nadesłać do 12 kwietnia. Nazwa wody powinna być maksymalnie dwuczłonowa, nawiązywać do tematu jakości wody, promować picie zimnej wody z kranu i/lub nawiązywać do miasta Skierniewice. Na konkurs wpłynęło 178 ważnych zgłoszeń, w tym 101 oryginalnych propozycji nazw wody.

Czytaj więcej...

Namaluj WODĘ – konkurs plastyczny

namaluj wod„WODA źródło życia” i „WODA w moim mieście” – to hasła konkursu plastycznego zorganizowanego z okazji jubileuszu 20-lecia ZWiK „WOD-KAN” sp. z o.o. oraz 560-lecia miasta Skierniewice.
Konkurs adresowany jest do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem każdego z uczestników jest wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do tematyki konkursu; technika prac dowolna; wymagany format: A–4 lub A–3.

Czytaj więcej...