You are currently viewing WYCIECZKA NA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW
WYCIECZKA NA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

W dniu 24 października mieliśmy przyjemność gościć uczniów z Zespołu Szkół w Głuchowie na terenie Oczyszczalni Ścieków.

Podczas spotkania młodzież poznała procesy oczyszczania ścieków od momentu przyjęcia nieczystości z terenu miasta Skierniewice do etapu odprowadzenia ścieku oczyszczonego do rzeki Łupi-Skierniewki.

Zwiedzanie Oczyszczalni uczniowie rozpoczęli od pomieszczenia krat, na których zatrzymują się największe nieczystości dopływające do Zakładu. Następnie wycieczka poznała urządzenia technologiczne odpowiadające za kolejne etapy oczyszczania ścieku takie jak piaskowniki i osadniki wtórne oraz zobaczyła kanał odprowadzający ściek oczyszczony do rzeki. W trakcie spotkania została też zaprezentowana biogazownia oraz pomieszczenie dyżurne w którym mieści się program do kontroli pracy Oczyszczalni Ścieków.

Młodzież mogła zobaczyć również jak powstaje osad ściekowy, który posiada cechy nawozu organiczno-mineralnego i może być stosowany do nawożenia gleb.

Dziękujemy za odwiedziny.

Pracownik Zwik Wod-Kan podnoszący metalową klapę obok krupa młodzieży
Na zdjęciu pracownik ZWiK WOD-KAN wskazujacy coś palcem obok grupa młodzieży. Wszyscy stoja przy specjalistycznym urządzeniu na terenie Oczyszczalni Ścieków które zwie się piaskownikiem
na zdjęciu pracownik ZWiK WOD-KAN prezentujący na dużym ekranie program obok grupa młodzieży patrząca na ekran
Grupa młodzieży stojąca na mostku na specjalnym urządzeniu do oczyszczania ścieków
Na zdjęciu grupa młodzieży stojąca przy mostku i podziwiająca kanał którym wypływa woda