You are currently viewing Zdalny system odczytu wodomierzy
Zdalny system odczytu wodomierzy

Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” sp. z o.o. jest w trakcie wdrażania systemu radiowego odczytu wodomierzy.

Z uwagi na trudne warunki pogodowe, Dział Sieci ogranicza prace w terenie na rzecz wymiany wodomierzy, w których dobiega termin legalizacji. W miejscach gdzie nie ma jeszcze zdalnego odczytu, montowane są moduły-nakładki pozwalające na zdalny odczyt wodomierzy. W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą do Mieszkańców o wyrozumiałość i udostępnianie pomieszczeń przy zachowaniu maksymalnych środków ostrożności i zasad bezpieczeństwa w dobie pandemii.

System radiowego odczytu wodomierzy pozwala na zdalne sprawdzenie stanu liczników wodomierzy. Opiera się na przesyłaniu danych o zużyciu wody za pośrednictwem fal radiowych. Następnie dane zostają przeanalizowane w siedzibie Spółki i na ich podstawie generuje się fakturę.

Dzięki radiowemu odczytowi wodomierzy wyeliminowany zostaje problem braku danych z powodu nieobecności lokatora i dostępu do liczników. Technologia zdalnego odczytu pozwala na zbieranie danych o zużyciu wody bez konieczności wejścia do budynku, czy na teren posesji. W związku z powyższym wizyty inkasentów będą sporadyczne.

Źródło zdjęcia: Diehl Metering