You are currently viewing Solidarni z Ukrainą
Solidarni z Ukrainą

Od 24 lutego br. nasze serca skierowane są na działania związane z niesieniem pomocy obywatelom Ukrainy. Odzew społeczny pokazuje, że w ludziach drzemią ogromne pokłady dobra i wrażliwości. Nasz Zakład nie pozostaje bierny w niesieniu pomocy sąsiadom. Dzięki współpracy ze Sztabem Kryzysowym i Prezydentem Miasta Skierniewice – Krzysztofem Jażdżykiem staramy się na bieżąco reagować na potrzeby pokrzywdzonych.

Wielkie podziękowania należą się też naszym pracownikom, którzy angażują się w wolontariat oraz zapewniają opiekę rodzinom ukraińskim.

Mimo bólu, który opiewa nasze serce patrząc na wydarzenia na wschodzie, nie zwalniamy tempa przy realizacji kluczowych inwestycji dla miasta Skierniewice. Cały czas na terenie Spółki prowadzone są prace inwestycyjne związane z Modernizacją Oczyszczalni Ścieków w Mokrej Prawej. W lutym br. rozpoczęliśmy budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ul. Starbacicha i Sybiraków oraz sieci wodociągowej w ul. Starbacicha. Niebawem zaś przystępujemy do prac modernizacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Waryńskiego, o czym będziemy Państwa na bieżąco informować.

Jesteśmy też pełni podziwu dla naszych kolegów z Ukrainy w branży wod-kan, którzy poświęcając niejednokrotnie swoje bezpieczeństwo starają się na bieżąco usuwać awarie związane ze zniszczeniami inwazji rosyjskiej oraz zapewnić dostęp wody dla mieszkańców okupowanych miast. Naszą szczególną uwagę zwróciły wodociągi w okupowanym Kijowie, których prace można śledzić na bieżąco https://vodokanal.kiev.ua/